Afryka, hummus, herbatka z pokrzywy

Afryka, hummus, herbatka z pokrzywy, czyli co ma piernik do wiatraka i to wszystko w Wójtowie?
Z pozoru niemające ze sobą związku tematy, czyli: Afryka, hummus, herbatka z pokrzywy, da się połączyć – na spotkaniu Aktywnych Seniorów w Wójtowie.

Już kolejny raz, w ostatni czwartek lutego, w salce parafialnej w Wójtowie spotkali się nasi Seniorzy.  Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”, dzięki życzliwości Ks. Proboszcza Andrzeja Adamczyka, zorganizowało kolejne spotkanie aktywnych mieszkańców, otwartych na to, co nowe, co ciekawe.

Tym razem przenieśliśmy się do Afryki, dzięki uprzejmości i chęci dzielenia się Państwa Anny i Stanisława Jabłońskich. Były opowieści, piękne zdjęcia, filmy, możliwość dotknięcia afrykańskiego piasku, łuku amora i innych pamiątek z podróży.

Relacja Stanisława Jabłońskiego

Zajadaliśmy się hummusem, sporządzonym podczas spotkania. Samo zdrowie! Szczególnie, kiedy hummus zagryzany jest świeżym zielonym ogórkiem, czerwoną, jędrną papryką czy selerem naciowym a nasza dietetyk, Basia Dobrzyńska zapewnia o dobroczynnym wpływie takiej żywności na nasz organizm. Przepis na hummus wraz z opisem jego głównego składnika, ciecierzycy, każdy z uczestników zabrał do domu.
Jeszcze herbatka z pokrzywy, nie, dlatego, że innej nie było a dlatego, żeby było zdrowo i inaczej niż zwykle. Można? Można!

No i nie zapomnieliśmy o tłustym czwartku! Tak, tak pyszne, kruche chruściki, tłuste, oprószone cukrem pudrem pączusie… mniam, mniam.  A do tego skrzyneczka mandarynek, dar od Księdza Proboszcza. Choć w ten sposób zaznaczył swoją obecność.
Dziękujemy wszystkim, a szczególnie tym osobom, które przyprowadziły swoich bliskich Seniorów starszych wiekiem a wciąż młodych duchem.

Naszemu spotkaniu towarzyszyło hasło:
TO, CO WIDZISZ JEST TYM, CO DOSTAJESZ.
A Ty, co zobaczyłeś dzisiaj?

Alicja Kowalik