Nagrody Super Samorząd 2017

Stowarzyszenie Wspólne Wójtowo” i władze samorządowe gminy Barczewo zostali finalistami nagrody Super Samorząd 2017!

Nagroda Super Samorząd jest przyznawana uczestnikom akcji Masz Głos. Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest zwiększenie zainteresowania udziałem w życiu publicznym. Uczestnicy akcji Masz Głos pokazują, że ludzie chcą mieć wpływ na miejsca, w których żyją i mieszkają. Taki wpływ chcą mieć również mieszkańcy Wójtowa, którzy zwrócili się do władz lokalnych o przekazanie im w użytkowanie pobliskiego boiska leśnego oraz o zakup gruntu pod budowę wiejskiej świetlicy. Pomysł pojawił się po analizie przeprowadzonych ankiet w sołectwie, z których wynikało, że mieszkańcy potrzebują wspólnego miejsca do rekreacji. W celu realizacji projektu, Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”i sołectwo regularnie spotykali się z lokalnymi władzami i w efekcie otrzymali w użytkowanie boisko leśne, a władze Barczewa kupiły działkę pod budowę świetlicy i zabezpieczyły finanse na sporządzenie projektu oraz udowodniły otwartość na inicjatywy mieszkańców oraz chęć współpracy z lokalnymi społecznościami.

Zdjęcia:

Film z gali Super Samorządu

Nagrodę Super Samorząd 2017 otrzymują:

• Fundacja ARTEM Silesiam Promovere i władze samorządowe gminy Kluczbork za opracowanie strategii rozwoju miejscowości i wydanie lokalnej gazetki;
  • Fundacja Go’n’Act i władze samorządowe gminy Siechnice za zaangażowanie dzieci do prac nad ulepszaniem ich miejsca zamieszkania oraz za podjecie decyzji o remoncie placu zabaw zgodnie z rekomendacją dzieci;
  • Młodzieżowa Rada Gminy Lisewo i władze samorządowe gminy Lisewo za stworzenie miejsca spotkań, które będzie przyjazne nie tylko dla młodzieży;
  • Sołtys i rada sołecka wsi Tłuściec oraz władze samorządowe gminy Międzyrzec Podlaski za wzięcie spraw w swoje ręce i rozwiązanie tak istotnego problemu, jakim jest brak poprawnej numeracji i nazewnictwa ulic we wsi;
  • Sołectwo Santocko i władze samorządowe gminy Kłodawa za wzmocnienie tożsamości lokalnej we wspólnocie złożonej ze zróżnicowanych grup mieszkańców i mieszkanek;
  • Stowarzyszenie Europa i My i władze samorządowe gminy Nasielsk za partycypacyjne zaprojektowanie altany – przestrzeni przyjaznej mieszkańcom – i za oddanie głosu najmłodszym nasielczanom;
  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 i władze samorządowe miasta Ustrzyki Dolne za rozwiązanie problemu braku przestrzeni dla młodych mieszkańców.

Wśród nominowanych byli też:

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku i władze samorządowe miasta Chełmek, Fundacja „Przyszłość i Rozwój” na Rzecz Gminy Korfantów, Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy, Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”, Stowarzyszenie „Zamek” i radni gminy Suchy Las, Stowarzyszenie „Uwierzyć w Siebie” i władze samorządowe gminy Dolice oraz Sołectwo Radomyśl i władze samorządowe gminy Grzmiąca.

Wyróżnienia otrzymali:
Nasze Sprawy – powiat wołowski, Biblioteka Miejska im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie, Sołectwo Orłów Murowany, Przyjaciele Zemborzyc, Fundacja LYADA, Stowarzyszenie EZG, Osiedlowi Ekolodzy z Gorlic, Stowarzyszenie Razem w Przyszłość, Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, Prawnikon, Katowicki Alarm Smogowy, Inicjatywa Mieszkańców Osiedla Kokociniec, Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich, Publiczne Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie, Czysta Nekla, Nowotomyski Alarm Smogowy i Niezależne Forum Nowego Tomyśla, Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”, Pracownia Pozarządowa, Stowarzyszenie Carpe Diem ze Świdwina, Sieć Obywatelska – Watchdog Polska z Goleniowa oraz Zachodniopomorskie Biuro Interwencji Społecznej z Krzęcina.
Gratulacje!

Więcej o nagrodzonych, nominowanych i wyróżnionych dowiecie się na stronie www.maszglos.pl