Plan odnowy wsi II

plan_odnowy_wsiOdbyły się już drugie konsultacje mieszkańców w ramach naszego udziału w planie odnowy wsi. Zebrani mieszkańcy wskazywali mocne i słabe strony Wójtowa wybierali dalszą drogę rozwoju naszej wsi.
W ramach programu możemy przeprowadzić wybrane zadanie na terenie sołectwa? Zastanawiamy sie długo jakie zadania rozpocząć, co ma szanse na realizacje i na ostatnim spotkaniu doszliśmy do porozumienia, że kolejnym krokiem, który uczynimy w tym roku Będzie zagospodarowanie naszego stawu. Znajduje się on w centrum wsi, wyglądem straszy jest zarośnięty i nie spełnia w razie, czego swojej roli Zbiornika wodnego P-Poż.
Przykładem jednej z miejscowości w naszej Gminie są Ruszajny, gdzie mieszkańcy przepięknie zagospodarowali oczko wodne zabezpieczyli teren, zainstalowali nawet fontannę, chcielibyśmy stworzyć coś podobnego w naszej miejscowości.
W trakcie opracowywania planu na zagospodarowanie stawu przychodziły grupie różne pomysły.
Że należy go oczyścić, pogłębić, udrożnić, zabezpieczyć brzeg, ustawić z dwie ławeczki, jeżeli się zmieści postawić małe zadaszenie, a nawet podsypać w jednym narożniku piasek plażowy, od strony drogi ograniczony byłby żywopłotem.
Nasz Staw mógłby sie stać kolejnym miejscem rekreacyjno sportowym, miejscem spotkań, pogawędek, łowienia rybek, a nawet plażowania? • Mogłyby się odbywać „Dni Stawu”= zawody wędkarskie, można by go zima używać jako lodowisko.

I tu jest zadanie- zapytanie dla mieszkańców:
1. Popieram wniosek!
2. Nie popieram pomysłu !
3. Mam inny pomysł – jaki ?
4.Moge pomóć !

Liczymy na czynny udział mieszkańców wszelkie pomysły, uwagi są mile widziane. 🙂
proszę przesyłać na adres
soltyswojtowo@gmail.com
Dziękuje i zapraszam na kolejne zebrania