Szlachetna Paczka

szlachetnapaczkaSzanowni Państwo,
zgłosiliśmy się jako Wójtowo i Kaplityny do pomocy dla jednej z rodzin z Gminy Barczewo w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Poniżej znajdują się wszelkie informacje na temat wybranej rodziny oraz sposoby pomocy.
Zwracamy się do Państwa z Prośbą o wsparcie akcji i pomoc w zakupie i zebraniu najpotrzebniejszych rzeczy dla naszych podopiecznych.
Kontakt Beata 602 486 476

Pani Basia (47 l.) wraz mężem Andrzejem (53 l.) są rodzicami czwórki wspaniałych dzieci: Joli (18 l.), Ewy (16 l.), Maćka (10 l.) i Zosi (8 l.).
Rodzina radziła sobie samodzielnie, do momentu utraty stałej pracy – zarobki obojga rodziców zaspakajały wtedy wszystkie potrzeby rodziny, a nawet pozwalały oszczędzać. Utrata pracy pogorszyła drastycznie sytuację rodziny, której nie starcza na podstawowe opłaty i potrzeby. Mimo trudnej sytuacji rodzina nie poddaje się i z radością podejmuje każdą, dostępna pracę. W sezonie letnim rodzina jakoś sobie radzi, gorzej jest zimą, gdy kończy się praca i muszą żyć z tego co odłożą, nie zawsze starcza na jedzenie. Obecnie rodzina utrzymuje się z pracy dorywczej rodziców, zasiłków i stypendiów dzieci. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, rodzinie pozostaje 285,83 złotych na osobę miesięcznie. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, zajmuje dwupokojowe mieszkanie, bez łazienki, z toaletą na korytarzu.
Pani Basia i pan Andrzej robią co w ich mocy, by poprawić sytuacje rodziny: korzystają z kursów oferowanych przez instytucje, podejmują prace dorywcze i interwencyjne, jednocześnie szukając bezustannie stałej pracy. Nigdy nie zrezygnowali z żadnej oferty pracy, sami szukają pracy jeżdżąc i pytając w okolicy. Rodzina jest pełna miłości, ciepła i wzajemnego wsparcia. Z niesamowitą godnością i nadzieją radzą sobie z trudami dnia codziennego. Dzieci rozumieją sytuację rodzinną i całym sercem wspierają rodziców.
Rodzina bardzo prosi o żywność. Wśród najważniejszych potrzeb pani Basia wskazuje kuchenkę gazowo-elektryczną. W kuchence, którą rodzina używa obecnie ledwie tlą się palniki a piekarnik przestał już całkiem działać.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: —
Specjalne produkty żywieniowe: —
Inne: Soki dla dzieci, słodycze dla dzieci

II Środki czystości i artykuły higieniczne CZĘSCIOWO ZAKUPIONE
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Jola uniwersalne spodnie 38, s szczupła, wysoka dżinsy rurki, leginsy
2 Ewa uniwersalne spodnie 36, s szczupła, niska dżinsy rurki, leginsy
3 Maciek zimowa kurtka 146 szczupła ciepła
4 Zosia zimowy sweter lub bluza 140 szczupła ciepła

OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Jola zimowe kozaki 40 ciepłe buty
2 Ewa zimowe kozaki 38 ciepłe buty
3 Zosia zimowe kozaki 33 ciepłe buty
4 Andrzej zimowe trzewiki, półkozaki 42 ciepłe buty

IV Materiały szkolne:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina
Inne: Dzieci wspomniały, ze chciałyby długopis ścieralny (z częścią, która ściera), pani Barbara upomniała ich, że taki długopis kosztuje aż 15 złotych.

V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Poduszka
Inne: Firanki- może ktoś ma do oddania w domu są tylko jedne OTRZYMALISMY  DWIE FIRANKI NA DUZE OKNO BRAK  DO KUCHNI

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
Kuchenka gazowa – obecna kuchenka ciągnie resztką sił, piekarnik całkiem nie działa, palniki tlą się jedynie.

VII. INNE POTRZEBY:
Bardzo potrzebna jest piła łańcuchowa, spalinowa do cięcia drewna dla pana Andrzeja. Dzięki posiadaniu piły, pan Andrzej miałby dużo więcej prac dorywczych, a przez to środków na życie. Jednocześnie mógłby pomagać „po sąsiedzku” w rozdrabnianiu drewna opałowego, co skutkowałoby drobną ilością drewna, w zamian za przysługę. Trzeba widzieć pana Andrzeja, gdy opowiada o swoim marzeniu jednocześnie z zażenowaniem i nadzieją, by zrozumieć jaką szansę posiadanie takiej piły stanowi dla jego możliwości zarobkowych a tym samym dla rodziny.

VIII Szczególne upominki:
MAMY DEKLARACJĘ  MIESZKANKI OLSZTYNA  ZE ZAKUPI CAŁOŚĆ
Basia – dezodorant Rexona, Andrzej – maszynka do golenia, Jola – suszarka do włosów, Ewa – kosmetyki, marzy o tuszu do rzęs, Zosia – LEGO Friends (choćby najmniejszy zestaw), Maciek LEGO Technics (choćby najmniejszy zestaw).

Najważniejsze potrzeby:
kuchenka gazowa obecna kuchenka kończy swój żywot, palniki ledwo działają, piekarnik już nie działa. Kuchenka niezbędna jest w życiu codziennym, bez niej nie będą mieli na czym gotować żywność nie zawsze starcza, szczególnie w zimie

Kontakt
w Wójtowie  Beata 602 486 476​
w Kaplitynach Karina 501 425 542

Utworzyliśmy wydarzenie na Facebooku, tam wpisywane są wszelkie aktualności dotyczące pozyskanych darów i zakupów. Jeśli możesz dołącz do nas
www.facebook.com/events/1526070071049596/