I spotkanie Senior aktywny 60+

14 września 2016 r. w Barczewskiej Synagodze dzięki uprzejmości Pani Krystyny Szter, odbyło się pierwsze spotkanie Senior aktywny 60+. Relacja wizualna w załączonych zdjęciach.

Synagoga – galeria sztuki, piękne miejsce z duszą we wspaniałym mieście Feliksa Nowowiejskiego – Barczewie, w nastrojowym klimacie w środku pięknego słonecznego dnia odbyło się spotkanie seniorów zorganizowane przez uczestniczki programu Kobieca Moc Liderska.

Seniorzy dopisali, przyszło 17 pań zainteresowanych spotkaniem.

  • Pierwsze wystąpienie było na temat zdrowego stylu życia, panie bardzo zainteresowane tematem, na koniec zadawały wiele pytań dotyczących zagadnienia.
  • Druga część została poprowadzone przez zaproszoną specjalistkę od ćwiczeń, która poprowadziła ćwiczenia dla pań, które bardzo aktywnie i chętnie ćwiczyły, a wskazówki dotyczące szczegółów wykonywania aktywności fizycznej były bardzo dla nich cenne i interesujące.
  • Ostatnia część spotkania, bardzo zainteresowała uczestniczki jak również organizatorów dotyczyła udarów i wylewów – objawów, konsekwencji/ następstw i rehabilitacji.

Po blokach tematycznych odbyła się degustacja zdrowej żywności przygotowanej przez organizatorki. Seniorki były zachwycone smakami wykonanych dań, prosiły o podanie przepisów i były pod wrażeniem „słodyczy z warzyw”.
Panie przez godzinę wymieniały swoje spostrzeżenia i informacje z organizatorkami i między sobą.

Na koniec uczestniczki wypełniły ankiety wg. których wskazały, że spotkanie bardzo się podobało – wszystkie odpowiedzi, wszystkie panie również chciały by uczestniczyć częściej w takich spotkaniach, najczęstsza odpowiedź to raz w miesiącu w godzinach popołudniowych, najwięcej pań jest zainteresowanych wyjazdami integracyjnymi i warsztatami kulinarnymi, w następnej kolejności są ćwiczenia/ aktywność fizyczna, informacje o odżywianiu i wykonywanie rękodzieła.
Spotkanie uważamy za bardzo udane i owocne. – organizatorzy 🙂

Senior aktywnie w dobrej formie – Podsumowanie projektu